Dieta w chorobach.


Otyłość uznawana jest na całym świecie jako choroba dziś już nawet jako epidemia. Powoduje nie tylko wyniszczenie organizmu, ale także wiele chorób. Przy otyłości bardzo często występują choroby sercowe, choroby wieńcowe, cukrzyca czy stany zawałowe. Otyłość jest także powodem wielu zgonów na całym świecie.

Ludzie otyli szybciej umierają nie tylko ze względu na choroby ale także przez zwykłe wyniszczenie chorób. Ludzie otyli to ludzie chorzy na inne choroby. Dlatego każdy kto chce walczyć ze swoja otyłością powinien przestrzegać wielu zasad, zanim wybierze dla siebie jakąkolwiek dietę. Z racji tego iż ludzie chorzy biorą często tabletki musimy dopasować naszą dietę do naszej choroby a także rodzaju otyłości. Odchudzanie się w sposób beztroski i nieodpowiedni może doprowadzić do wielu komplikacji. Warto wszystko to skonsultować z lekarzem, który prowadzi naszą chorobę. Szczególnie ważne jest to dla cukrzyków. Muszą oni przestrzegać ważnej diety oraz stosować odpowiednie preparaty. Przy wyborze diety warto sugerować się opiniami lekarzy a także badan naukowych. Jest wiele sposobów na odchudzanie, duża część z nich została przebadana klinicznie i ma potwierdzone pozytywne działania, niestety większość diet może być skuteczna, ale także może powodować skutki uboczne. Należy przestrzegać diet jedno pokarmowych czy jedno składnikowych.

Diety te choć mają dobrą skuteczność w czasie choroby mogą być dietami złymi. Przy osobach nadmiernie otyłych możemy skusić się o specjalne tabletki, które przepisuje lekarz. Tabletki te blokują receptory tłuszczu i sprawiają wrażenie sytości, dlatego też bardzo często stosowane są w śród osób nadmiernie otyłych, które maja ograniczone możliwości ruchowe. Odchudzanie takich osób nie jest łatwe i zawsze musi przebiegać pod okiem lekarza. Przed wyborem diety kiedy męczą nas dodatkowo choroby, powinniśmy udać się do lekarza specjalisty i poprosić o ważne rady, a może nawet o konkretną dietę. Niestety odchudzanie nie jest łatwe i może przebiegać nawet kilka miesięcy.