Odchudzanie – jak jeść mniej słodyczy?


Wiele osób ma wciąż ochotę na słodycze. Z czego to może wynikać? Mówi się, że czekolada uzależnia. To samo powiadają o cukrze. Możliwe, że tak jest, przecież pod wpływem czekolady w naszym ciele wytwarzają się hormony szczęścia. Dlatego zrezygnować całkowicie z czekolady z dnia na dzień może być trudno. Większość z nas ma też do niej i do innych słodyczy emocjonalny stosunek, bo rodzice i opiekunowie dawali nam słodkości w nagrodę za dobre oceny, aby nas pocieszyć, w prezencie, kojarzą się nam więc z czymś pozytywnym. Dlatego nie warto całkowicie z nich rezygnować.

Zwłaszcza, że jak udowodniono czekolada może mieć dobry wpływ na zdrowie. Trzeba tylko wybierać czekolady gorzkie, o wysokiej zawartości kakao. Jedna kostka dziennie i dostarczymy sobie niezbędnej ilości tak potrzebnego magnezu, który wypłukujemy pijąc kawę. Podsumowując, jedna kostka czekolady gorzkiej to dopuszczalny grzeszek. Inne sposoby na jedzenie mniejszej ilości słodyczy to zastąpienie ich suszonymi owocami i bakaliami. Są to również kaloryczne przekąski, ale bardzo zdrowe, a do tego sycące. Mieszanka studencka, czyli wymieszane z rodzynkami, suszonymi śliwkami, ananasem, papają, morelami orzechy różnego typu to doskonałe drugie śniadanie czy przegryzka przed telewizorem. Jest to bardzo słodkie, na pewno zadowoli najbardziej wybrednych miłośników słodkości, a przy tym bardzo sycące. Nie będzie więc tak, że najemy się słodkiego, a potem zjemy jeszcze obiad.

Orzechy są długo trawione, więc po zjedzeniu sporej porcji mieszanki będziemy mieli mniejszą ochotę na cokolwiek do jedzenia niż po na przykład zjedzeniu tabliczki czekolady, a uczucie sytości potrwa dłużej. W bakalie warto się wcześniej zaopatrzyć, bo o ile batoniki można dostać w każdym sklepie, zdrowe przekąski są już trudniej dostępne, ale na szczęście można je dostać w każdym dużym sklepie, markecie, a w mniejszych sklepikach na pewno nam je sprowadzą na zamówienie.