Odchudzanie zacznij od zakupów


Chcesz schudnąć? W pierwszej kolejności idź na zakupy, a wszystkie zgromadzone w spiżarce i lodówce artykuły oddaj osobom szczupłym. Jeśli masz nadwagę, to znaczy że coś z twoimi nawykami żywieniowymi jest nie tak. Trzeba dojść do tego co i to zmienić. Zacznij od tłuszczu. Z lodówki pozbądź się mięsa, jajek i nabiału. Jeśli zalega tam jakiś smalec to nawet się nie przyznawaj.

Od tej pory twoim sojusznikiem w walce o szczupłą sylwetkę są tłuszcze roślinne. Są one zdrowe i niezbędne w zdrowej diecie, zapomnij o dietach całkowicie wykreślających z diety tłuszcz, mogą one prowadzić do poważnych niedoborów, a w najlepszym wypadku będzie to sposób na schudnięcie z gwarantowanym przytyciem, czyli tak zwanym efektem jojo. Bez tłuszczy nie moglibyśmy przyswajać wielu witamin, na przykład A i E, które są odpowiedzialne za naszą urodę, są nawet nazywane witaminami urody. Dlatego nic nam nie da opychanie się owocami, jeśli w międzyczasie nie zjemy czegoś, na przykład sałatki, z odrobiną oliwy, która również jest źródłem wielu cennych mikroelementów. Kolejna zasada: na zakupy najlepiej wybrać się do sklepu ze zdrową żywnością. Znajdziemy tam produkty ekologiczne certyfikowane, na przykład warzywa upraw biologicznych, które nie zawierają zanieczyszczeń.

Taka żywność jest na pewno droższa, ale jest bardzo zdrowa, inwestując dziś w zdrowie w przyszłości zaoszczędzisz na lekarzu. Również wspomniana oliwa nie jest równa oliwie, najlepiej zaopatrzyć się w oliwę z certyfikowanych upraw ekologicznych i być pewnym, że nie dostarczamy sobie do ciała żadnych substancji szkodliwych. Wiele produktów o dłuższej trwałości niż owoce czy warzywa można kupić taniej w sklepach internetowych. Poza tym warto zainwestować w ekologiczne kosmetyki wyszczuplające, które bez obciążania wątroby pozwolą nam ujędrnić skórę, wygładzić ją, a przy tym mają piękny, naturalny zapach i rzeczywiście są skuteczne, w przeciwieństwie do wielu kosmetyków będących w sprzedaży na rynku tradycyjnym.