Proste sposoby na trudne problemy z odchudzaniem


Jeśli od dłuższego czasu nie możesz schudnąć, być może popełniasz jakieś błędy żywieniowe. Zwróć uwagę, czy pijesz wystarczająco dużo płynów.

Jeśli uprawiasz sport, pamiętaj, że wydalasz duże ilość płynów podczas wysiłku, te płyny się nie liczą! Musisz dostarczać sobie na czysto dwa litry wody, i to nie chodzi o kawę czy czarną herbatę, ale właśnie o czystą wodę. Ewentualnie dopuszczalna jest zielona herbata. Ale najlepiej pij dużo wody i to zimnej. Wtedy twój organizm dodatkowe kalorie zużyje do jej ogrzania już w żołądku. Poza tym szklanka zimnej wody przed śniadaniem, zaraz po przebudzeniu ma właściwości oczyszczające, co za tym idzie likwiduje zaparcia. Tak możesz usprawnić swoje trawienie bez brania suplementów diety i obciążania nimi wątroby. Pij więc dużo wody na zdrowie i pamiętaj – dwa litry to absolutne minimum. Do tego ważne jest w jaki sposób pijesz.

Najlepiej małymi łyczkami w odstępach czasu pić cały czas. Polecamy mieć przy sobie zawsze butelkę z wodą i pić po łyku raz na jakiś czas. Nawet w szkole! Powinno to być dozwolone, bo długotrwałe nie przyjmowanie płynów prowadzi do odwodnienia! Podobnie jedzenie, powinno się jeść mało, a często. Jeśli tylko czujesz, że zaczynasz głodnieć, zjedz coś. Schrup jabłko czy marchewkę, zanim naprawdę zgłodniejesz. Nie jedz tylko cztery godziny przed snem, jeśli w tym okresie najdzie cię chrapka na coś do jedzenia, oszukaj organizm pijąc dużo wody. Po jakimś czasie twoje ciało przyzwyczai się, że wieczorem nie dostarczasz mu kalorii i nie będziesz odczuwać głodu.

Warto jednak w ciągu dnia zawsze mieć przy sobie pokrojone w kostkę marchewki i jabłka gotowe do zjedzenia czy bogatego w potas banana, tak aby nie musieć szukać sklepu z warzywami i tym samym nie narażać się na pokusę kupienia niewinnego batonika ten jeden raz. Taka jedna przygoda może zrujnować dietę, ponieważ możemy mieć wielkie wyrzuty sumienia, prowadzące w efekcie do myślenia „a co to za dieta, teraz to już mogę sobie pofolgować, skoro złamałem zasady”.