Suplementy diety pomogą schudnąć każdemu!


Odchudzanie się nie jest prostą rzeczą. Wręcz można powiedzieć, że jest bardzo trudne, a w niektórych przypadkach jest sztuką. Musi coś w tym być, skoro tyle osób się odchudza, a udaje się to tylko nielicznym. Czy to brak silnej woli, czy oporny organizm, w każdym razie coś sprawia, że mimo wielkich chęci, nie każdy może zgubić dodatkowe kilogramy tłuszczu zgromadzone tu i ówdzie. Pomóc w tym mogą suplementy diety, których właściwości sprowadzają się do kilku funkcji. Przede wszystkim spowalniają przyswajanie tłuszczu przez organizm.

Ma to duże znaczenie dla osób, które nie mogą sobie odmówić tradycyjnych potraw, ociekających w tłuszcze zwierzęce. Warto zaznaczyć, że wartościowe tłuszcze roślinne, na przykład te pochodzące z oliwy z oliwek, są niezbędne dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu, stąd nie powinno ich w diecie zabraknąć i nie powinno się ich ograniczać, skreślić należy tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, zawarte w mięsie, jajach, nabiale. Tabletki spowalniające przyswajanie tłuszczu wchłaniają się w układzie pokarmowym i z reguły działają jak gąbka, spożyty tłuszcz wchłania się w nie zamiast do naszego organizmu.

Następnie są wydalane. Sekret tkwi właśnie w tym mechanizmie. Inne tabletki pomagają ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Zawierają błonnik pokarmowy, czyli włókna roślinne, których nasz organizm nie trawi. Należy taką tabletkę popić większą ilością wody, na przykład jedną szklanką. Tabletka wówczas pęcznieje w żołądku i wypełnia go, dając nam poczucie sytości. Po pół godzinie można zjeść posiłek, a na pewno zjemy mniej, ponieważ większa część żołądka będzie wypełniona nadmuchanymi tabletkami. Jest to doskonały sposób dla osób, które czują wciąż wilczy głód i tyją, ponieważ jedzą za dużo. Tabletki pęczniejąc dają uczucie najedzenia, wystarczy więc zjeść niewielki posiłek, aby czuć się najedzonym. Ważne, by jeść powoli, co potęguje poczucie najedzenia i pełności organizmu.